
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Through Hole - Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Male Pin |
| Number of Positions | 5 |
| Number of Rows | 1 |
| Termination Post Length | 3.4 mm |
Stock: 136
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04204
Ext.Price$0.04204
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04204 | $0.04204 |
| 10 | $0.02102 | $0.21020 |
| 50 | $0.01923 | $0.96150 |
| 100 | $0.01759 | $1.75900 |
| 500 | $0.01609 | $8.04500 |
| 1000 | $0.01472 | $14.72000 |
| 3000 | $0.01347 | $40.41000 |
| 5000 | $0.01232 | $61.60000 |
| 10000 | $0.01127 | $112.70000 |
